Krížovkársky
raj

Hľadanie rozdielov na obrázkoch

Hľadanie rozdielov na obrázkoch

Pri tejto hre sú vám zobrazené dva veľmi podobné obrázky a vaším cieľom je nájsť všetky drobné detaily, ktorými sa tieto dva obrázky od seba líšia. Počet zostávajúcich rozdielov k odhaleniu vám zobrazuje počítadlo. Kliknutim myšou na rozdiel v obrázku sa tento rozdiel označí červeným krúžkom.

Hrať hru Hľadanie rozdielov na obrázkoch

Vadia Vám reklamy? Staňte sa Členom krížovkárskeho klubu.

Zverinec

Zverinec

Hra sa skladá z dvadsaťštyri štvorcov rozdelených uhlopriečkami na štyri trojuholníkové polia. Na týchto trojuholníkoch sú nakreslené tri rôzne zvieratá: lev, opica a papagáj. Všimnite si, že z 24 ks štvorcov nie sú ani dva rovnaké. Na niektorých vidíte samé levy, inde viac opíc či papagájov. Ďalšie majú zmiešané osadenstvo, pričom niekde je viac levov, inde viac opíc či papagájov. Uhlopriečne čiary predstavujú pevné železné mreže, ktoré zvieratá bezpečne oddeľujú od seba, okraje štvorcov sú otvorené a vašou úlohou je usporiadať všetky štvorce vedľa seba tak, aby vytvorili obdĺžnikový zverinec s dĺžkou šesť a šírkou štyri štvorce, pričom v štvorcoch musia susediť rovnaké zvieratá. K trojuholníku s opicou na jednom štvorci príde trojuholník s opicou na druhom štvorci, papagájovi papagáj, vedľa leva môžete pristaviť zase len leva. Úlohu si môžete sťažiť touto podmienkou: na všetkých štyroch stranách musí byť v okrajových trojuholníkoch jediný druh zvieraťa.

Tak čo, trúfate si?

App on Google Play

Hrať hru Zverinec Zobrazit tabuľku najlepších hráčov

Pätnástka

Pätnástka

Úlohou je presúvať čísla tak, aby si ich čo najmenším počtom ťahov usporiadal od jednotky po pätnástku, pričom jednotka má byť v ľavom štvorci horného radu. Pri každom ťahu presunieš jedno číslo na susedné prázdne pole, a to buď zľava doprava, sprava doľava, zhora nadol, alebo zdola nahor, nie po uhlopriečkach. Posledné políčko zostane na konci hry prázdne.

App on Google Play

Hrať hru Pätnástka Zobrazit tabuľku najlepších hráčov

Vystrihovačka Bojnický zámok

Vystrihovačka Bojnický zámok

V dnešnej dobe preplnenej lacnými hračkami je možno problém nájsť pre Vaše deti a vnúčatá kreatívny a vhodný darček za prijateľnú cenu. Vydavateľstvo SUBAKO, pre Vás pripravilo nádherný model nášho najkrajšieho zámku, ktorý sa nachádza v Bojniciach.

Táto trojrozmerná papierová skladačka Bojnického zámku v mierke 1:300, rozvíja jemnú motoriku, logické myslenie, učí trpezlivosti a podporuje manuálnu zručnosť. Je vhodná nielen pre násťročných, ale aj pre staršiu generáciu, ktorá si pamätá modely z časopisu ABC a má chuť si zaspomínať na staré časy. Model sa dodáva s podrobným a prehľadným návodom v slovenčine, nemčine a maďarčine. V návode sú pre začiatočníkov uvedené aj pokyny ohľadom práce s papierom, strihanie, ryhovanie, lepenie……

Model si môžete objednať za 15 € (vrátane poštovného) na mailovej adrese: roman@formular.sk Veríme, že pri skladaní Vašej skladačky zažijú Vaše deti a Vy s nimi veľa príjemných chvíľ.

* * * *

Tričko Krížovkára

Tričko Krížovkára

Hľadáte zaujímavý darček pre priateľa alebo priateľku? Chcete na párty svojich priateľov pobaviť? Tričko s obrázkovou osemsmerovkou Vám prinesie veľa humoru a zábavy.Súčasťou trička sú aj dve fixky v dvoch farbách: červenej a modrej, takže súťažiť môžu medzi sebou dve skupiny, ktorá z nich nájde viac slov.Tričko je ušité z kvalitnej látky vyrobenej v Českej republike a ušité na Slovensku. Ide o pravý Česko – Slovenský produkt. Tričko si môžete objednať za 29,– € (vrátane poštovného) na mailovej adrese: roman@formular.sk

Novinka

Hľadajte rozdiely: Black donkey !

Viac nformácií

Slovník


Podľa písmen

Vadia Vám reklamy? Staňte sa Členom krížovkárskeho klubu.

Forum

Rady, návody, diskusie ... o krížovkách

Vstúpiť

Krížovkársky klub

Bez reklám
5000 krížoviek
1500 sudoku
10 nových každý deň

6 €/rok

Objednať

Online hry

fifteen

Hrať
Počet návštevníkov: 41 590 986
2536 dnes (42 online)
Počet registrovaných užívateľov: 21 196